शुक्रबार , फागुण ११, २०८०

शुक्रबारदेखि रिलिजमा आएको बलिउड फिल्म ‘एनिमल’माथि नेपालको सेन्सर बोर्ड धेरै उदार बनेको छ । नेपाली फिल्मका साना–साना कुरामा पनि कैंची चलाउने सेन्सर बोर्ड विदेशी फिल्ममाथि उदार बनेको घटना त पहिलो पटकको होइन ।

तर, ‘एनिमल’लाई ‘एडल्ट’ सर्टिफिकेट दिएर नेपालको सेन्सर बोर्डले केही दृश्य र संवादमा बढी नै उदारता देखाएको छ । जुन, उदारता नेपाली फिल्मका लागि भने पाइँदैन ।

फिल्म भित्र ‘घाटी रेटेको’ दृश्य छ । ‘एडल्ट सर्टिफिकेट’ दिए पनि यो दृश्यमा ‘ब्लर’ गर्न आवश्यक थियो । तर, यो दृश्यमा सेन्सर बोर्डका कर्मचारीहरूले आँखा चिम्लिएका छन् । १६ बर्ष भन्दा माथिका धेरै दर्शकलाई यो दृश्य हलमा हेर्दा असहज हुन्छ । तर, सेन्सर बोर्डले यसमा कैँची चलाउन आवश्यक ठानेको छैन ।

फिल्ममा बोलिएका केही संवादहरू ‘एडल्ट सर्टिफिकेट’ दिएर पनि सेन्सर गर्नुपर्ने खालका छन् । जुन संवादहरू नेपाली फिल्ममा ‘म्यूट’ गर्न लगाइन्छ । तर, ‘एनिमल’को हकमा भने सेन्सर बोर्डले कान थुनेको छ ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष : अन्तिम अवसर पनि गुमाउँदैछन् प्रचण्ड प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष हेर्दा उहाँले अवसर गुमाउँदै जानुभएको छ । यो उहाँलाई इतिहासले दिएको एउटा अन्तिम अवसर थियो । त्यो समय उहाँले गुजार्नुभयो । मैले पनि उहाँलाई सघाउँछु भन्ने प्रतिबद्धता गरेकै हो । तर उहाँले यसको ऐतिहासिक दायित्वबोध नै गर्नुभएन । 2 9.7k Shares facebook sharing button twitter sharing button messenger sharing button whatsapp sharing button डा. बाबुराम भट्टराई डा. बाबुराम भट्टराई २०८० मंसिर २९ गते २२:०९ इतिहासले प्रचण्डजीलाई एउटा अन्तिम अवसर दिएको थियो । तर प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष हेर्दा उहाँले अवसर गुमाउँदै जानुभएको देखिन्छ । मैले पनि उहाँलाई सघाउँछु भन्ने प्रतिबद्धता गरेकै हो । गत आम निर्वाचनमा मैले नै प्रचण्डजीलाई गोरखामा आमन्त्रण गरेको हुँ । त्यहाँ मानिसहरूले भने जस्तो कुनै लेनदेन थिएन । पटक–पटक सत्तामा बसिरहनुहुँदैन । सडक, सदन र सरकारको तीन स्थानबाट गतिविधि अगाडि बढाएर मात्रै समाज रूपान्तरण हुन्छ भन्ने मान्यता राख्छु । मुख्यतः सडक हो भन्नेमा विश्वास गर्ने भएकोले म आफू नउठ्ने भन्ने थियो । मैले उहाँलाई भित्रैदेखि साँच्चै सहयोग गर्न खोजेको के थियो भने जे भए पनि हिजो त्यति ठूलो आन्दोलन गरेर आएका सहकर्मी हुनुहुन्छ । शान्ति प्रक्रिया लगायत कतिपय कामहरू अझै टुंग्याउन बाँकी पनि छन् ।

ताजा समाचार

लोकप्रिय