शनिबार , बैसाख १, २०८१

रबि लामिछाने लाई फसाउने यूबराज लाई सिहदरबार अगाडि रामधूलाई दुईहात छोडेर आफ्नो गल्ती स्वीकार गरे हेर्नुहोस भिडियो सहित ।

रबीलाई हात जोडेर सहयोग गर्छु मेरो आमा बुवा रातदिन रोएका छन युबराज लिए यस्तो निर्णय (भिडियो) भिडियो समाचारको अन्त्यमा छ, हेर्नुहोस। नागरिकता प्रकरणको फैसलापछि गृहमन्त्रीबाट राजीनामा दिएका रवि लामिछानेले पहिलोपटक मुख खोलेका छन्

। उनले आफू विरुद्ध केही भन्न बाँकी र लेख्न बाँकी भए लेखिहाल्न भन्दै सामाजिक सञ्जलालमार्फत मुख खोलेका हुन्। रास्वपा सभापति रवि लामिछानेले आफ्नो मौनता आजसम्मका लागिमात्र भएको बताएका छन्। सामाजिक सञ्जालमा चेतावनीयुक्त स्टाटस लेख्दै उनले लेखेका छन्, ‘म अभिमन्यु होइन।’

‘अब मलाई भन्न बाँकी, गर्न बाँकी, लेख्न बाँकी केही भए भनीहाल्नुहोला, गरीहाल्नु होला, लेखिहाल्नु होला । मेरो मौनता आज सम्मका लागि मात्रै हो। लामिछानेले भनेका छन्। राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछानेले आँफु अभिमन्यु नभएको बताएका हुन्। सभापति रविले सामाजिक सन्जालमो आफ्नो मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै भएको उल्लेख गरेका छन्। उनले आफूलाई भन्न बाँकी र लेख्न बाँकी केही भए ती कुरा गरिहाल्न सबैलाई भनेका छन्।

नागरिकता विबादका कारण उपप्रधानसहित गृहमन्त्री र सांसद पद नै गुमाएका लामिछाने पछिल्ला दिनमा विबादित बन्दै गइरहेका बेला उनलाई पार्टी भित्रैबाट पनि अप्ठ्यारो परिस्थिती सिर्जना भएको बताइन्छ। यसैबिच उनले राजीनामा दिएको एकसाता बढी समय बितिसक्दा पनि मन्त्री क्वार्टर नछोडेको भन्दै आलोचना भइरहेको छ। पार्टी सभापतिले मन्त्री क्वार्टर अहिलेसम्म नछोड्नु दुःखद भएको भन्दै उनकै पार्टीभित्रबाट आलोचना सुरु भएको छ।

पद गएकै दिन सरकारी गाडी चढ्न छाडे पनि रविले मन्त्री पद गएको हप्ता दिन पुग्न लाग्दासमेत मन्त्री क्वार्टर छाडेका छैनन्। उपप्रधानसहित गृहमन्त्रीबाट गत शुक्रवार राजीनामा दिएका लामिछानेले अहिलेसम्म मन्त्री क्वार्टरमा नै बस्दै आएका छन्। सर्वोच्चको निर्णयसँगै उपप्रधानसहित गृहमन्त्री र सांसद पद नै गुमाएका लामिछानेले भने मन्त्री क्वार्टर नछोडेर त्यहीँ बस्ने गरेका छन्।

पार्टी सभापतिले मन्त्री क्वार्टर अहिलेसम्म नछोड्नु दुःखद भएको भन्दै उनकै पार्टीभित्रबाट आलोचना सुरु भएको छ। यसअघिका दलहरुलाई नयाँ संस्कार सिकाउन राजनीति थालेको भनेका रवि एकपछि अर्को गर्दै विबादमा फस्दै गएका बेला सरकारी निवासमा टाँसिएर बस्नुलाई धेरैले नराम्रो परिपाटीको संज्ञा दिएका छन्।

शुक्रवार अदालतले नयाँ नागरिकता लिनुपर्ने फैसला गर्दै पुरानो नागरिकताबाट धारण गरेका सबै सार्वजनिक पद अमान्य हुने फैसला गरेको थियो। आइतवार लामछिछाने नयाँ नागरिकता लिएर राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीको सभापति पद फिर्ता लिएका थिए। लगत्तै उपप्रधान तथा गृहमन्त्री पद पनि फिर्ता मागेको उनीमाथि आरोप लागेको छ। अब, हेर्नुहोस यो भिडियो

उनी समायोजनमा अन्यत्रै सरुवा हुने र घुस खान नपाउने भएपछि निजामती सेवा ऐनको दफा २४(घ) अनुसार विशेष बढुवा फर्म समेत नभरी गरी खरिदारमै बसेका थिए। त्यसैगरी, बैदेशिक रोजगार विभागका अर्बपति अधिकृत प्रदीप ढकालका बारेमा पनि अख्तियारले अनुसन्धान गरिरहेको छ। उनी बीचमा १ बर्षबाहेक ११ बर्षदेखि बैदेशिक रोजगार विभागमा कार्यरत छन् । बैदेशिक रोजगार विभागको काठमाडौं कार्यालय ताहाचल र विभागमै उनको ११ बर्ष बितेको छ।

श्रम मन्त्रालयका उपसचिव र सहसचिवसम्म सेटिङ मिलाउन माहिर खेलाडीका रुपमा उनी चिनिन्छन्। बिभागमा कार्यरत हुँदा पनि ढकालले नै काठमाडौं कार्यालयमा समेत सेटिङ मिलाउने र मासिक दसौं लाख घुस संकलन गर्ने गर्दछन्। ढकाललाई बैदेशिक रोजगार विभागभित्र सेटिङका माष्टरमाइन्ड नै मानिन्छ।

बैदेशिक रोजगार विभागमा नासु पेशल कोइराला १० बर्षसम्म सबै सेटिङ मिलाएर बसेका थिए भने बिपुल पराजुली पनि अर्का डनका रुपमा थिए । पछिल्लो समयमा भने प्रदीप ढकाल बैदेशिक रोजगार विभागका सेटिङ गर्ने मुख्य पात्र हुन्। त्यसैगरी जनसम्पर्क कार्यालयका रुपमा सबैभन्दा बदनाम मानिएको यातायात कार्यालयहरुमा सेटिङबिना सवारीअनुमति पत्र पाउनु दुरुह नै छ।

सेटिङ नगर्नेहरुलाई लिखितमै फेल गराउने, यदि पास भइहालेमा ट्रायलमा बिग्रेको सवारी साधन दिएर फेल गराउने काम हुन्छ। सेटिङबाट गएको छ भने कन्डिसन ठीक भएको सवारी साधन दिने गरिन्छ।

ड्राइभिङ सेन्टरका संचालकहरुसँग मिलेर यातायातका कर्मचारीहरुले सेटिङ मिलाउने गर्दछन्। भक्तपुरको इजीवे ड्राइभिङ सेन्टर, एकान्तकुना ललितपुरको सुजुकी ड्राइभिङ

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय