शनिबार , मंग्सिर १६, २०८०

काठमाडौं ।

“पछिल्लो समय नेपालि लोक तथा दोहोरी गित क्षेत्रको सांगितिक बजार निकै फराकिलो वन्दै गएको छ | त्यसमा पनि प्रत्यक्ष घम्साधम्सी लाईभ दोहोरी भन्ने वितिकै नसुन्ने स्रोता कमै छन् । प्रत्यक्ष घम्साघम्सि लाईभ दोहोरीको क्रेज बढेसंगै नेपालि लोक गित संगितको पनि छुट्टै पहिचान वनेको छ ।

पछिल्लो समयमा सामाजिक संजालको मार्फत बाट गित संगित गायक गायिका भाईरल वनेका छन् । भने कति पय नया सिर्जना विकास हुदै नव कलाकारको उत्पादन पनि बढ्दै गईरहेको छ । कुष्ण कडेलको इन्द्रेणी कार्यक्रम र कमल कुमार विकको सारङ्गि संसार, त्यस्तै खेलौ जुहारी, जुनकिरी लगायत अन्य लाईभ दोहोरी कार्यक्रमहरु युटुवमा अत्यन्तै रुचाईएको लाईभ दोहोरी कार्यक्रम हो ।”

“पछिल्लो समय सांगितिक बजारमा लाईभ दोहोरीको क्रेज निकै राम्रो छ , सबै दर्शक स्रोताहरुको नजरमा निकै लोकप्रिय वनेको छ , यसो त भाईरल स-साना वाल गायक गायिकाहरुको आगमनले पनि लाईभ दोहोरीको छुट्टै क्रेज वनेको दर्शकहरुको प्रतिकृया पाईएको छ , भने युटुव प्राय लाईभ दोहोरीका भिडियो नै ट्रेडिङ्गको अग्र स्थानमा रहने गर्छन् ।”

“यसैविच पछिल्लो समयका निकै लोकप्रिय गायक मखमलि आवाजका धनि अलिफ खान र पछिल्लो समयकि एक चर्चित सबैको मनमुटुमा वसेकी लोकप्रिय दोहोरी गायिका पुर्णकला वित विच नेपाली लोक गितसंगितको मौलिकतापन झल्काऊने अत्यन्तै लोकप्रिय कार्यक्रम सारङ्गी संसारमा घम्साघम्सि लाईभ दोहोरीमा भिडन्त परेको छ , टिका सानुको अफिसियल युटुव च्यानलबाट लोकप्रिय भाका ‘जाले रुमाल बैना’ बोलको गीतमा उत्कृष्ट दोहोरी भखरै सार्वजनिक भएको छ ।”

“लोकप्रिय गायक एवम् सर्जक अलिफ खान र सुमधुर स्वरकी धनी पछिल्लो समयकि चर्चित गायिका पुर्णकला विसि विचको उत्कृष्ट दोहोरीलाई दर्शक स्रोताले निकै मन समेत पराएका छन भने युटुवमा निकै राम्रो प्रतिकृया पाई रहेको छ । मायाप्रेम कै विषय बस्तु वनाएर निकै रमाईलो शैलिमा दर्शाइएको सो दोहोरी अत्यन्तै रोचक र रमाईलो छ भने युटुवले पनि दोहोरीलाई उत्कृष्ट स्थान दिएको छ , रिलिज भएको छोटो समयमै युटुवको 32 ऒं स्थानमा छ |युटुव देखी टिकटक सम्म गित अत्यन्तै भाईरल वनेको छ , गितका प्रत्येक शब्द टिकटकमा हिट छन् | मेचिमहाकालीवाट

हेर्नुहोस पुरै लाईभ दोहोरी :”

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय