बुधबार , जेठ १६, २०८१

काठमाण्डाै

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री भानुभक्त ढकालले पशुपति आ’र्यघा’टमा को’भिड १९ सङ्क्रमित भएकाकाे श’व दा’हसंस्कारमा सं’लग्न हुने कर्ममचारीलाई प्रो’त्साहन भत्तास्वरूप एक हजार रुपैयाँ दिने निर्णयको फाइल सदर गर्नुभएकाे छ ।

मन्त्रालयमा प’दभार ग्रहण गर्दै मन्त्री ढकालले फाइल सदर गर्नुभएकाे हाे ।यसअघि सरकारले निर्णय गरेर जो’खिम भत्ता दिने निर्णय गरेको भए पनि पशुपति आ’र्यघाटमा शव दा’हसं’स्कारमा सहभागी हुने कर्मचारी परेका थिएनन् । अब उनीहरूले पनि प्रोत्साहन भत्ता पाउने भएका छन् ।

यस्तै मन्त्री ढकालले काे’भिड १९ का कारण थला परेकाे पर्यटन क्षेत्रको विकास र वि’स्तारभन्दा पनि उद्धार र राहतमा के’न्द्रित हुने गरी नीति बनाउन कर्मचारीलाई निर्देशन दिनुभएको छ । उहाँले नीति र बजेट दुवै प्र’भावकारी हुने गरी तयारी गर्न निर्देशन दिनुभयो ।

ठूलो दलको सरकारबाट बहुमतको हुँदै सुदृढ सरकार बन्ने भन्दै सरकार केही हुन्छ कि भनेर चि’न्ता नगरि काम गर्न पनि ढकालले निर्देशन दिनुभयो । उहाँले विगतमा जस्तै भोलिका दिनमा सहयोग हुने अपेक्षा व्यक्त गर्नुभयो ।

समयको मागअनुसार व्य’वहार गर्नुपर्ने भन्दै उहाँले सेवामा समर्पित हुनुपर्ने बताउनुभयो । साथै मन्त्री ढकालले कुनै स’मस्या भए आफूसँग ढु’क्कले राख्न अनुरोध गर्नुभयो ।

सिधाकुरा

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय