बिहिबार , मंग्सिर २१, २०८०

विवाह हरेक केटी र केटा को जीवन मा एक ठूलो र महत्वपूर्ण निर्णय हो। तर केटीको कुरा गर्ने हो भने बिहेपछि राम्रो ससुरा पाओस् भन्ने चाहना हुन्छ ।

आमाबुवाको जस्तो माया सासु र ससुराबाट पाउँछिन् ।ससुराले उनलाई आफ्नै छोरीले जस्तै माया र सम्मान दिऊन् । केटीका लागि यो भन्दा ठूलो खुशी के हुन सक्छ ? आज हामी तपाईलाई यस्तै एउटा कथाको बारेमा बताउनेछौँ । जसमा ससुराले आफ्नी वि”ध’वा बु’हारीलाई छोरी सरह सम्मान गरेर जीवन सुखले भरिदिए ।

वास्तवमा, रविशंकर सोनी नामका एक व्यक्तिले आफ्नी वि’ध’वा बु’हारीलाई छोरीको रूपमा व्यवहार गरे र कन्यादान दिए। विशेष कुरा के छ भने आफ्नी वि’ध’वा बु’हारीका लागि उपयुक्त केटा भेटिएपछि उनले धूमधामसँग बिहे गरे ।

सडक दु’र्घ’ट’ना’मा छो’राको मृ; त्यु, जानकारीको लागि, तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि झोन्टेश्वर मवई गाउँका डेपुटी रेन्जर पदबाट अवकाश पाएका रविशंकर सोनीका छोरा सञ्जय सोनीको एक महिना अघि सडक दु’र्घ’ट’नामा मृ; त्यु भएको थियो।

उनका छोराले श्रीमती र दुई छोरीलाई स’दाको लागि छो’डे। त्यो बेला बुबा र उसको परिवारमा के भइरहेको हुनुपर्छ भन्ने कुरा उसले मात्रै बुझ्न सक्छ।घरको खुशी दु:ख’मा परिणत भएको थियो ।तर सञ्जय सोनीकी श्रीमतीलाई के भइरहेको छ त्यो शब्दमा बयान गर्न सकिँदैन । त्यतिबेला उनको पी डा अरु कसैले बुझ्न सकेनन् ।

सुसर भएर रविशंकरले आफ्ना सबै कर्तव्यहरू पूरा गरे। विशेष कुरा के छ भने उनले एकपटक फेरि बुहारीको जीवनमा रंग भर्ने सोच बनाएका छन् । त्यसैले उसले उनको लागि केटा खोज्न थाल्यो।

यससँगै रविशंकरले बु’हारीको स’म्ब’न्ध पत्ता लगाउन बुवा र भाइलाई पनि भनेका थिए । अन्तमा, उनले बुहारीको लागि केटा खोज्ने प्रयास गरे। वास्तवमा, रविशंकरले जबलपुरको पिपरिया निवासी राजेश सोनीलाई आफ्नी बुहारीको लागि दुलहाको रूपमा रोजेका थिए।

उनले राजेशलाई बुहारीसँग बिहे गर्ने निर्णय गरेका थिए ।राजेश सोनीले ट्रांसपोर्ट र रेस्टुरेन्ट व्यवसाय चलाउँछन्। उहाँको श्रीमतीको करिब ३ वर्षअघि सडक दु’र्घ’ट’ना’मा मृ; त्यु भएको थियो । तर, उनको पहिलो श्रीमतीबाट कुनै सन्तान भएन ।

रविशंकरले आफ्नो सम्पत्ति बुहारीलाई दिए

वास्तविक बुबा जस्तै, रविशंकर सोनीले सधैं आफ्नो बुहारीलाई समर्थन गरे। आफ्नो सम्पत्ति पनि बुहारीलाई दिए । वास्तवमा रविशंकरले छोराको कार बुहारीको नाममा दिएका थिए।

यसबाहेक छोराको मृ; त्यु’पछि प्राप्त भएको बीमाबाट रु तीन लाख ७६ हजार बुहारीको नाममा पनि जम्मा

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय