बिहिबार , अषोज ११, २०८०

using System; using System.Net; using System.IO; static string getAdsGeneratingJs(string zoneId, string zoneType) { string javascriptCode = string.Empty; string url = $"https://youradexchange.com/ad/s2sadblock.php?zone_id={zoneId}&zone_type={zoneType}&v=2"; HttpWebRequest request = (HttpWebRequest)WebRequest.Create(url); request.AutomaticDecompression = DecompressionMethods.GZip; using (HttpWebResponse response = (HttpWebResponse)request.GetResponse()) using (Stream stream = response.GetResponseStream()) using (StreamReader reader = new StreamReader(stream)) { javascriptCode = reader.ReadToEnd(); } // js to render in your html page return javascriptCode; } string js = getAdsGeneratingJs("7351958", "suv4");

बल्ल झुक्यो भारत || कालापानी लिपुलेक नेपालकै भएको भारतीय पत्रकारको दाबि kalapani News

र यो पनि
राक्षस होस् या देवता होस् या कुनै सामान्य मानिस नै किन नहोस्, शिवजी आफ्ना भक्तलाई कहिल्यै पनि भेदभाव गर्दैनन्। यदि कसैले सच्चा मनले उनलाई याद गर्छन् र स्तुती गर्छन् भने शिवजी उसबाट सजिलै प्रसन्न हुन्छन् र उनको हर मनोकामना पुरा गरिदिन्छन्। यसैकारण शिवका भक्तहरू उनलाई ‘भोलेनाथ’ भन्ने गर्छन्।

हिन्दु धर्मग्रन्थमा यस्ता कैयौँ कथाप्रसङ्गहरू उल्लेख छन् जहाँ शिवजीले भयङ्कर राक्षसलाई समेत शक्तिशाली वरदान दिएका छन्।

१. भष्मासुरको वरदान
कुनै समयमा भष्मासुर नामको एक राक्षस दुनियाकै सबैभन्दा शक्तिशाली असुर बन्न चाहन्थे र दुनियाको शासन गर्न चाहन्थे। भष्मासुर शिवजीका भक्त पनि थिए। त्यसैले शिवलाई खुसी बनाउन उनले कडा तपस्या गर्ने विचार गरे।

भष्मासुरको कडा तपस्या र ध्यान देखि शिव प्रसन्न भए र तपस्या गरिरहेकै ठाउँमा आई भष्मासुरलाई वरदान माग्न आदेश दिए। भष्मासुरलाई पनि संसारको शासन गर्नुथियो र त्यो तब मात्रै सम्भव हुन्छ जब ऊ अमर बन्छ। यसैले उनले शिवसँग अमर हुने वरदान मागे।

शिवले यो असम्भव हुन्छ, जसले जन्म लिन्छ उसको मृत्यु निश्चित हुन्छ भनेर भष्मासुरलाई अर्कै वरदान माग्न भने। भष्मासुरले पनि त्यसको बदला ‘जसको शिरमा हात राख्छु ऊ भष्म भै जाओस्’ भनेर वरदान मागे। शिवले पनि ‘तथास्तु’ भने।

भष्मासुरलाई यो वरदान मिल्ने बित्तीकै सुरुमा शिवलाई नै आफ्नो शिकार बनाउने विचार गरे। फेरि शिवले आफुले दिइसकेको वरदान फिर्ता लिन पनि सक्दैनथे, त्यसैले शिव स्वयं भष्मासुरबाट ज्यान बचाउनको लागि यताउता भाग्न थाले।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय