मंगलबार , जेठ १५, २०८१

सुदर्शन खवर,

एजेन्सी, १२ वैशाख । जापानमा सधैं भुकम्प आईनै राख्छ । यो देश भुकम्पको लागि प्रशिद्ध छ । यसवाट जापानले धेरै नोक्सान पनि व्यहोर्छ ।

सन् २०११ मा वन्द भएको सय वर्ष पुरानो घडी दश वर्ष पछि फेरी चलेको भन्ने चाखलाग्दो कुरा वाहिर आएको छ । खासमा यो घटना जापानको यमामोटो को हो । एक रिपोर्टको अनुसार यहाँ एक वौद्ध मठमा एक सय वर्ष पुरानो विशाल घडी झुन्डिएको थियो ।

तर १० वर्ष पहिला भुकम्प आउँदा उक्त घडी वन्द भएको थियो । अहिले आएर यस्तो घटना घट्यो कि सवै जना हैरान भएका छन् । यहि फ्रेवुअरी २०२१ मा त्यही क्षेत्रमा फेरी भुकम्प आयो, त्यही वेला वाट फेरी उक्त घडी चल्न सुरु भयो ।

सायद घडीको भित्र जमेको धुलो भुकम्पको कारण हटे पनि घडी फेरी चल्न शुरु भएको सम्भावना धेरैले व्यक्त गरेका छन् । रिपोर्टको अनुसार घडीको निर्माता कम्पनीको एक प्रतिनिधि पनि त्यहाँ पुगेको जनाएको छ ।

उनले पनि २०११ मा वन्द भएको घडी २०२१ मा आएर फेरी चल्न थालेको वताएका छन् । घडीलाई पहिला नै ठिक गर्न धेरै कोशिस गरेको तर सफल नभएको पनि वताए । अहिले आएर घडी चल्न थालेकोले सवै जना खुशी भएका छन् ।

न् २०११ मा वन्द भएको सय वर्ष पुरानो घडी दश वर्ष पछि फेरी चलेको भन्ने चाखलाग्दो कुरा वाहिर आएको छ । खासमा यो घटना जापानको यमामोटो को हो । एक रिपोर्टको अनुसार यहाँ एक वौद्ध मठमा एक सय वर्ष पुरानो विशाल घडी झुन्डिएको थियो ।

तर १० वर्ष पहिला भुकम्प आउँदा उक्त घडी वन्द भएको थियो । अहिले आएर यस्तो घटना घट्यो कि सवै जना हैरान भएका छन् । यहि फ्रेवुअरी २०२१ मा त्यही क्षेत्रमा फेरी भुकम्प आयो, त्यही वेला वाट फेरी उक्त घडी चल्न सुरु भयो ।

सायद घडीको भित्र जमेको धुलो भुकम्पको कारण हटे पनि घडी फेरी चल्न शुरु भएको सम्भावना धेरैले व्यक्त गरेका छन् । रिपोर्टको अनुसार घडीको निर्माता कम्पनीको एक प्रतिनिधि पनि त्यहाँ पुगेको जनाएको छ ।

उनले पनि २०११ मा वन्द भएको घडी २०२१ मा आएर फेरी चल्न थालेको वताएका छन् । घडीलाई पहिला नै ठिक गर्न धेरै कोशिस गरेको तर सफल नभएको पनि वताए । अहिले आएर घडी चल्न थालेकोले सवै जना खुशी भएका छन् ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष : अन्तिम अवसर पनि गुमाउँदैछन् प्रचण्ड प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष हेर्दा उहाँले अवसर गुमाउँदै जानुभएको छ । यो उहाँलाई इतिहासले दिएको एउटा अन्तिम अवसर थियो । त्यो समय उहाँले गुजार्नुभयो । मैले पनि उहाँलाई सघाउँछु भन्ने प्रतिबद्धता गरेकै हो । तर उहाँले यसको ऐतिहासिक दायित्वबोध नै गर्नुभएन । 2 9.7k Shares facebook sharing button twitter sharing button messenger sharing button whatsapp sharing button डा. बाबुराम भट्टराई डा. बाबुराम भट्टराई २०८० मंसिर २९ गते २२:०९ इतिहासले प्रचण्डजीलाई एउटा अन्तिम अवसर दिएको थियो । तर प्रचण्ड सरकारको एक वर्ष हेर्दा उहाँले अवसर गुमाउँदै जानुभएको देखिन्छ । मैले पनि उहाँलाई सघाउँछु भन्ने प्रतिबद्धता गरेकै हो । गत आम निर्वाचनमा मैले नै प्रचण्डजीलाई गोरखामा आमन्त्रण गरेको हुँ । त्यहाँ मानिसहरूले भने जस्तो कुनै लेनदेन थिएन । पटक–पटक सत्तामा बसिरहनुहुँदैन । सडक, सदन र सरकारको तीन स्थानबाट गतिविधि अगाडि बढाएर मात्रै समाज रूपान्तरण हुन्छ भन्ने मान्यता राख्छु । मुख्यतः सडक हो भन्नेमा विश्वास गर्ने भएकोले म आफू नउठ्ने भन्ने थियो । मैले उहाँलाई भित्रैदेखि साँच्चै सहयोग गर्न खोजेको के थियो भने जे भए पनि हिजो त्यति ठूलो आन्दोलन गरेर आएका सहकर्मी हुनुहुन्छ । शान्ति प्रक्रिया लगायत कतिपय कामहरू अझै टुंग्याउन बाँकी पनि छन् ।

ताजा समाचार

लोकप्रिय