जेरिले न्याय पाउने पक्का, यी प्रमाण लिएर जेरीका भाइ बल्ल पुगे रबीलाई भेट्न !
Breaking News

समाचार

स्वास्थ्य
जेरिले न्याय पाउने पक्का, यी प्रमाण लिएर जेरीका भाइ बल्ल पुगे रबीलाई भेट्न !
शंकरलाइ का’नुनी का’रबाही गर्नु पर्छ भन्दै जेरिका भाइ जंगिए, खुलाए यस्ता कर्तुतहरु कु’टेको गोप्य भिडियो बाहिरियो हेर्नुस

प्रकाशित मिति

काठमाडौ

रबी लामिछाने गृहमन्त्री भएपछि न्यायको लागि भौतारिएका धेरैले आश मानेका छन ।

जेरी र शंकरको सम्बन्ध बिच्छेद भएपनी जेरीले आफुले भोगेका कुराहरु मिडियामा पोखेपछी उनको न्यायको लागि छुट्टै बहस हुम थालेको हो । जेरीको सम्बन्ध बिच्छेदको बारेमा उनका परिवारले निकै चासो दिएका छन।

जेरीकी दिदी भाइ र परिवार सबैले न्यायको लागि अगाडि बढ्ने संकेत दिइरहेका छन । रबी गृहमन्त्री भएपछि उनीहरुलाई सहज भएको देखिन्छ ।

अब जेरीको न्यायको लागि गृहमन्त्री रबी लामिछानेलाई अनुरोध गर्ने हल्ला चलेको छ । दोहोरी गायिका भनेर चिनिले बबिता बानियाँ (जेरी) र उनका श्रीमान शंकरबीच आज सम्बन्ध विच्छेद भएको छ । जिल्ला अदालत काठमाडौंमा दुई जनाको सम्बन्ध विच्छेद भएको हो ।

उनले भनिन्, ‘श्रीमान्सँग संयुक्त हुन्छ भने राख्छु, दोस्रो व्यक्ति सासुसुरासँग राख्दिन भन्दा डिसकस सधैँ डिसकस हुन्थ्यो ।’ आफूले कमाएको पैसा श्रीमान् र श्रीमान्का परिवारले नपाएर नै आफ्नो सम्बन्ध डिभोर्सको स्थितिमा पुगेको जेरीले खुलाइन् काठमाडौँ जिल्ला अदालतमा आधिकारिक डिभोर्सको केही क्षण अगाडि एक अनलाइन टिभीसँग कुरा गर्दै उनले श्रीमान् शंकरसँग डिभोर्स गर्नुको सबै कारण समेत खोलेकी छन् ।

आफ््नो डिभोर्सको कारण श्रीमान्को चरित्रमाथि उठ्ने प्रश्न पनि एक भएको बताएकी उनले सेलिब्रेटी भएको कारणले सबैसँग बोल्नु, मिल्नु र हाँसखेल गर्नु आफ्नो बाध्यता भएको सुनाइन् ।‘मलाई चरित्रसँग जोडेर मानसिक टर्चर समेत गर्नुहुन्थ्यो । ‘काम पर्ने सबै साथीहरुसँग जोडेर झुटो आरोप लगाउनुहुन्थ्यो ’ जेरीले अगाडि थपिन् ‘त्यो किन र केका लागि मैले अहिले बुझ्दैछु ।’

जेरीले फुकाइन् वेदनाको पोकोः श्रीमानको हिंसा र परस्त्रीगमनले डिभोर्समा पुर्‍यायो

शंकरको प्रतिक्रिया: जे हुनु भइसक्यो, मिडियामा रुवाबासी गर्नु जरुरी छैन

काठमाडौं । लोकप्रिय दोहोरी गायिका बबिता बानियाँ ‘जेरी’ ले श्रीमान शंकर क्षेत्रीसँग छुट्टिनुको कारणबारे वेदनापूर्ण बयान दिएकी छन् । एक अन्तर्वार्तामा उनले आफूलाई शंकरले विवाहदेखि नै शारीरिक र मानसिक यातना दिएको सुनाइन् ।

युट्युब च्यानल लालीगुराँस डटकमका लागि कमल सरगमलाई दिएको भावुक अन्तर्वार्तामा उनले वैवाहिक जीवन सुरुदेखि नै तिक्ततापूर्ण रहेको खुलासा गरिन् । जेरीका अनुसार शंकरले बिहेको १४ दिनदेखि नै उनलाई घाइते हुने गरी पटक-पटक शारीरिक यातना दिन सुरु गरेका थिए ।

आफ्नो चरित्रमाथि विभिन्न लाञ्छना लगाउँदै यातना दिने शंकर आफू भने परस्त्रीगमनमा लिप्त बनेको उनको भनाइ छ । जेरी र शंकरले हिजो काठमाडौं जिल्ला अदालतमा सम्बन्धविच्छेद गरेका थिए ।

सम्बन्धविच्छेदका लागि जाँदा जेरीले आफ्नो विवाहको सिन्दूरले सिउँदो रंगाएकी थिइन् भने गलामा पोते र हातमा चुरा लगाएकी थिइन् । अबका दिनमा आफ्नो सिउँदो खाली हुने भएकाले अन्तिम पटकका लागि यो श्रृंगार गरेको उनले रुँदै बताइन् ।

के के भनिन् त जेरीले अन्तर्वार्तामा ? उनकै शब्दमाः

उहाँ दुबईमा छँदा मेरो उहाँसँग गायक प्रदीप रोकामार्फत (मैले टीका लगाएको दाइ) मार्फत चिनजान भएको हो । हामी भिडियोमा लामो–लामो कुरा गर्थ्यौं । म उहाँप्रति आशक्त बन्दै गएँ ।

उहाँ पनि मप्रति माया देखाउनुहुन्थ्यो । हामीबीच भिडियो कलमै प्रेम सुरु भयो । उहाँलाई मैले नेपालमै केही गरौं भनेर आग्रह गरेर बोलाएको हुँ । २०७२ सालको माघ-फागुनबाट बोल्न थालेको हो । मलाई आफूले खोजेको जस्तै मान्छे पाएको महसुस भएको थियो ।

उहाँ नेपाल आएपछि २०७३ साल असोजमा हाम्रो पहिलोपटक भेट भयो । विदेशबाट फर्किएपछि मलाई भेटेर उहाँ घर जानुभयो । त्यसको १३ दिनपछि काठमाडौं आउनुभयो । मैतीदेवी पछाडि कोठा लिएर बस्न थाल्नुभयो ।

म उहाँप्रति अति नै क्रेजी थिएँ । उहाँसँग एक पलमात्रै बिताउन पाए पनि म आफूलाई भाग्यमानी सम्झिन्थें । मेरै प्रस्तावमा हामी उहाँको कोठामा लिभिङ टुगेदरमा बस्न थाल्यौं ।

केही वर्ष लिभिङ टुगेदरमा बसेपछि हामीले बिहे गर्‍यौं । उहाँ हाम्रो बिहे गुपचुप गरौं भन्ने पक्षमा हुनुहुन्थ्यो । विवाहको कुरा बाहिर लिक नगरौं भन्नुहुन्थ्यो ।

उहाँको मनसाय अर्कै रहेछ, मैले बुझ्न सकिनँ । तर, मलाई आफूले मन पराएको केटासँग धुमधामले बिहे गर्ने रहर थियो । मेरै जोडमा धुमधामले बिहे गरियो । मिडियासमेत बोलाइयो ।

बिहेलगत्तै उहाँले आफ्नो असली रुप देखाउन थाल्नुभयो । बिहे भएको १४ दिनपछि ममाथि घरेलु हिंसा सुरु भएको हो । बिहेमा दुलाहाको आमा–बाबु र दाइलाई औंठी बनाइदिनुपर्छ भन्नुभएको थियो उहाँले ।

माइतीबाट त्यही ग¥यौं । तर, बिहे भएपछि बहिनीलाई गहना नदिएको बहानामा किचकिच सुरु गर्नुभयो ।

म बिहेलगत्तै कार्यक्रमका लागि इजरायल गएको थिएँ । पहिलो भ्यालेन्टाइन डे पनि सँगै मनाउन पाइएन । फर्केर आउनासाथ कहिले श्रीमानको अनुहार हेरौं भन्ने भएको थियो । तर, म आउनासाथ उहाँ दोहोरी जान्छु भनेर फुत्त निस्कनु भयो, अनि बिहान आउनुभयो । त्यसपछि झगडा सुरु गरिहाल्नुभयो, बहिनीलाई किन गहना नदिएको भनेर ।

‘तेरो माइतीपट्टि त्यत्रोलाई कुर्ता-सुरुवाल दिएपछि तिमीहरुले मेरो बहिनीलाई गहना दिनुपर्छ कि पर्दैन ?’ भनेर उहाँले मलाई सत्तोसराप गर्न थाल्नुभयो । त्यही दिनदेखि ‘तँ अनुहार न दनुवारकी, उमेर-रुपरंग केही नमिल्नेसँग बिहे गरेर फसें’ भन्न थाल्नुभएको हो ।

मैले उहाँको प्रतिवाद गरेपछि उहाँ आवेशमा आउनुभयो र ममाथि आक्रमण गर्नुभयो । मलाई कुट्दै लडाउनुभयो, अनि किचेनको चप्पल मुखभित्र कोच्याएर घाँटीसम्म पुर्‍याउनु भयो । अन्तिम अवस्थामा मैले खुट्टाले उहाँको पेटमा लात्ती हानेर आफ्नो ज्यान बचाएँ ।

आफूले मन पराएर बिहे गरेको केटाले बिहेको १४ दिनमै यस्तो यातना दिएको कुरा मैले माइतीलाई पनि सुनाउन सकिनँ । माइती परिवारले त मलाई अन्तिम समयसम्म पनि विवाहको विषयमा धेरै झक्झक्याउनु भएको थियो ।

दुई दिनअघिसम्म पनि एकपटक फेरि सोच है भन्नुभएको थियो । तर, मैले उहाँमाथि विश्वास गरेको थिएँ । त्यसैले श्रीमानले दिएको पीडा माइती परिवारमा सुनाउनै सकिनँ ।

मैले आफ्नो साथी कुशल बेलबासे र मेरो दिदीलाई मात्रै त्यस दिनको घटना सुनाएँ । उहाँहरुले मलाई श्रीमानको केही कुरा सहनुपर्छ भनेर सम्झाउनुभयो । तर, यस्ता घटनाहरु बारम्बार दोहोरिए ।

लकडाउनका समयमा हामी दुवै उहाँको घर गयौं । त्यसवेला ४८ दिन घरमा बस्दा मलाई उहाँ र उहाँको परिवारबाट समेत घरेलु हिंसा भयो । ३०-३२ दिन त शारीरिक यातना नै दिनुभयो । त्यसवेला म गर्भवतीसमेत थिएँ ।

पेटमा बच्चा भएको समयमा समेत श्रीमानबाट माया पाइनँ । डिस्कस परेको वेला मलाई ‘तँ माइत गएर बस, मलाई अस्ट्रेलियाको केटीले पर्खेर बसिरहेको छ’ भन्नुहुन्थ्यो ।

मेरो माइतीलाई उहाँले कहिल्यै राम्रो गर्नुभएन । मेरा दिदी र भाइलाई त देख्नै सक्नुहुन्नथ्यो । माइती परिवारसँग कहिल्यै मीठो वचन बोल्नुभएन ।

उहाँले बारम्बार मेरो चरित्रमा औंला उठाउने प्रयास गर्नुभयो । आज पनि भन्छु त्यस्तो केही प्रमाण भए ल्याउनुस्, पुरस्कार दिन्छु । उहाँसँग च्याटका केही स्क्रिनसट छन् । त्यो पनि उहाँ आफैंले बनाउनुभएको हो ।

मेरो मोबाइल उहाँले चलाउनुहुन्थ्यो । अनि मेरो नजिकका साथीहरुलाई नानाथरि कुरा लेखेर त्यसको स्क्रिनसट आफ्नो मोबाइलमा पठाउनु हुन्थ्यो । त्यही स्क्रिनसट देखाएर मलाई ब्ल्याकमेलिङ गर्नुहुन्थ्यो ।

प्रदीप रोका मैले टीका लगाएको दाइ हो भन्ने उहाँलाई थाहा छ । तर, प्रदीपसँग उहाँको के रिस हो थाहा छैन । देख्नै सक्नुहुन्न । उहाँकै रिसका कारण प्रदीप रोकासँग मैले कहिल्यै कार्यक्रममा जान पाइनँ ।

एकपटक दोहोरीमा विजेता भएका वेला मैले अंकमाल गरेको फोटो छापिएको रहेछ । त्यसैलाई देखाएर ‘तेरो प्यास मेटियो होला, अब त्यसैसँग जा’ भनेर ब्लेम लगाउनुभयो ।

प्रदीपमात्र होइन, कुशल बेलबासे, राजु आरडी, बालचन्द्र बराल जस्ता गायकहरुसँग पनि मेरो नाम जोडेर लाञ्छना लगाउनुभयो । म कुनै कार्यक्रममा जाँदा त्यसकै आयोजकमाथि पनि शंका गर्नुहुन्थ्यो । यसरी मलाई अति धेरै मानसिक टर्चर दिनुभयो ।

एकदिन हाम्रो दोहोरीमा उहाँले डान्सर केटी लिएर आउनुभयो । उसको हाउभाउ र पारा हेरेपछि मलाई राख्नुहुँदैन भन्ने लागेको थियो । पहिले कसैले स्टाफ ल्याउँदा हामी चारैजना (लगानीकर्ता) को सहमतिविना राख्ने प्रचलन थिएन । तर, त्यो केटीलाई उहाँले राख्नैपर्ने जिद्दी गर्नुभयो ।

त्यसपछि म त विभिन्न प्रोग्राममा बिजी भएँ । यता ध्यान दिन पाइनँ । गोरखामा एक हप्ता दिनवन्धु पोखरेलसँग प्रोग्राममा गएको थिएँ । काठमाडौं आउँदा संसार उल्टिसकेको थियो । अर्कै किसिमको भइसकेको थियो ।

मलाई साढे ७ वर्ष उहाँसँग रिलेसनमा हुँदा कहिल्यै एकपटक उपहार दिनुभएको छैन । उहाँले बर्थ डे सेलिब्रेट गरेको पनि अस्ति पहिलोपटक हो । तर, त्यो केटीको जन्मदिनमा केक आफैंले ल्याएर रुममा लगेर काट्नुभएछ । अनि त्यो केटीले ‘जेरीसँग डिभोर्स दिएर शंकरले मसँग विहे गर्छ’ भन्दै हिँडेकी रहिछ । मलाई दोहोरीका स्टाफले सबै कुरा सुनाए ।

त्यो केटीसँग नजिक भएपछि उहाँले मलाई थप बेवास्ता र तिरस्कार गर्न थाल्नुभयो । विभिन्न अपशब्द बोलेर गालीगलौज गर्नुहुन्थ्यो । पोहोरको क्रिसमस इभको दिन तपाईंको यस्तो–यस्तो छ भन्ने हल्ला सुनेको छु, के हो कुरा भनेर सोधें । कि त्यो केटीलाई निकाल्नुपर्छ, होइन भने म तपाईंलाई छोड्छु भनें । त्यसपछि झगडा गर्नुभयो । मलाई हात छोड्नुभो ।

‘तँजस्तो भालुसँग मेरो के मिल्छ ? न उमेर मिल्छ न त रुप मिल्छ । मैले चाहें भने तँभन्दा राम्रा खेलाएर हिँड्छु । तँ भालु चाहिँदैन मलाई, त्यो केटी चाहिन्छ’, यसरी नानाथरि भनेर मलाई पिट्नुभयो । मेरो आँखामा चोट लाग्यो । यत्रो भएर सुन्नियो । त्यो कुरा कसैलाई शेयर गर्न सकिनँ ।

म मर्न गएको दिन पनि त्यति रोएको छैन होला, त्यो दिन त्यति रोएँ ।

बिहेभन्दा अघि पनि डिस्कसन हुन्थ्यो । सहँदै मिलाउँदै आएँ । कसैलाई स्वीकार्नु भनेको उसको गलत र सही दुवैलाई अपनाउनु हो नि ! मैले अपनाएको मान्छेको केही कुरा सहिदिएर हाम्रो वैवाहिक सम्बन्ध रहन्छ भने सहन्छु भनें । मैले धेरै अन्याय सहेर पनि आज यो अवस्था आएको हो ।

अति भएपछि मैले उहाँको मम्मीलाई ‘तपाईंको छोरा त यस्तो-यस्तो भन्नुहुन्छ, के गर्ने हो, छोरालाई सम्झाउनुपरो’ भनें । तर, उहाँले पनि छोराको साइड लिनुभयो । उल्टो मलाई नै ‘सँगै बस्न नसक्ने भए बाटो खुला छ, बच्चा जन्माएर हामीलाई दिने, अनि जहाँ जाँदा पनि हुन्छ’ भन्नुभयो ।

बच्चा जन्मेपछि माइतमा गएँ । माइत गएको तीन-चार दिनदेखि ‘तँ त्यहीँ बस, बरु ८-१० लाख दिन्छु, मलाई मेरो केटीले पर्खिरहेको छ’ भनेर फेरि तनाव दिनुभयो । त्यसपछि घर आएँ ।

घर आएपछि बुढाको चालामाला बुझ्न उहाँ निदाएको वेलामा उहाँको मोबाइल चेक गरें । एउटा म्यासेज देखेर छाँगाबाट खसेंझैं भएँ । कति गलत व्यक्तिलाई साँचो प्रेम गरेको रहेछु भन्ने भयो । त्यसवेला उहाँका दाइ घरबाट आउनुभएको थियो । म माइत भएका वेला एउटा केटी हाम्रो कोठामा नै ल्याएर दाजुभाइले राखेका रहेछन् । त्यो केटीसँग दाजुभाइकै सम्बन्ध भएको बुझियो । धेरै कुराहरु थाहा पाएँ ।

त्यति प्रमाण भइसकेपछि मैले उहाँलाई सोधें । श्रीमती सुत्केरी भएर माइत गएका वेला केटी ल्याएर राख्न लाज लाग्दैन ? कसैसँग बस्ने भए बाहिर बसेको भए हुन्थ्यो । मेरै कोठामा किन राखिस् । दाइभाइलाई एउटै केटी चल्ने हो ? भनेर मैले झगडा गरें । त्यसपछि त मलाई नराम्ररी शारीरिक यातना दियो ।

टाउकोमा चोट लाग्यो । ब्लड जमेको थियो । आँखामा पनि चोट थियो । ठाउँ–ठाउँबाट रगत बगिरहेको थियो । बाहिर नराम्रो नहोस् भनेर बाथरुममा लडेर घाइते भएको भनें । पल्लो कोठाको दिदीले थाहा पाएर मेरो दिदीलाई फोन गर्नुभयो । तर, माइतीले उहाँसँग कुरा गर्न खोज्दा पनि मोबाइल उठाउनुभएन । त्यसपछि माइतीबाट परिवार आएर मलाई लैजानुभयो । त्यसपछि धेरै समय माइतीमा नै बसें ।

नानीको भातख्वाइ गर्ने वेला बुवाआमा सँगै हुन पाए हुन्थ्यो जस्तो भयो । पुराना कुरा बिर्सिन्छु भन्ने हिसाबले उहाँलाई सन्देश पठाएँ । तर, छोरीको भातख्वाइमा पनि आउँदिनँ भन्नुभयो । अहिलेसम्मको बाँकी कोठाभाडा तिर र आफ्नो सामान निकालेर अर्कै कोठा लिएर बस भन्नुभयो । त्यसपछि म बाध्यतावस भत्केको पुलमा सरें । जबजब साथ चाहिने वेला छ, तबतब मलाई पीडा दिनुभएको छ ।

मैले कमाएको सम्पूर्ण सम्पत्ति कि आमाको कि छोराको नाममा गर्नुपर्ने उहाँको भनाइ थियो । त्यो मैले मानिनँ । श्रीमान-श्रीमतीको नाममा गर्न म सहमत थिएँ । तर, अरु व्यक्तिको नाममा राख्न मानिनँ ।

अनि, आमा-छोरा आएर बिहेमा दिएको गरगहना सबै खोसेर लैजानुभयो । एउटा फुली पनि लगाउन दिनुभएन । जबरजस्ती बिहेको एउटा औंठी राखेको थिएँ । त्यो औठी पनि अस्ति अदालतमा जाँदा उहाँले फिर्ता लिनुभयो ।

म संघर्ष गरेर जिन्दगी जिउन सक्छु । तर, सानी छोरीलाई बाबाको काख र माया दिन सक्दिनँ । पहिले मलाई आफ्नो छोरी संसारको सबैभन्दा भाग्यमानी बच्चा जस्तो लाग्थ्यो । अहिले सबभन्दा अभागीजस्तो लाग्न थालेको छ ।

सँगै छँदा पनि उसले बाबाको माया खासै पाइन । मेरो श्रीमानले छोरीका लागि एक जोर कपडा किनेर ल्याइदिनुभएको छैन । टिकटक बनाउने वेलामात्रै छोरीप्रति माया देखाउनुहुन्थ्यो ।

म आत्महत्याबाट फर्केर पनि छोरीका लागि बाँचेको हो । मृत्युको मुखबाट फर्केको हो । अब यही कुरा सधैं बिझाउँछ । माफ गर छोरी । मैले तिमीलाई चाहेर पनि बाबाको माया कहिले दिन सक्दिनँ । सबै संसारको खुशी दिएर पनि बाबाको काख दिन सक्दिनँ ।

अन्ततः म यो यातनापूर्ण जीवनबाट मुक्त हुने निर्णयमा पुगें । उहाँ मलाई डिभोर्स दिन आतुर हुनुहुन्थ्यो । परिवार पनि अस्ट्रेलिया बस्ने केटीसँग उहाँको बिहे गराइदिन हतारिएका छन् । त्यसैले जतिसक्दो चाँडो डिभोर्स टुंग्याउन दबाब आइरह्यो ।

र, मैले पनि दुईमध्ये एक जना खुशी हुनुपर्छ भनेर उहाँको बाटो खुला गरिदिएको छु । केही महिनामा बिहे गरेर अस्ट्रेलिया जानुहुन्छ होला । उहाँको आगामी जीवन राम्रो होस् ।

मैले विदेश जाने कुरा गरेर उहाँलाई व्यंग्य गरेकोमात्र हो । हामी दुईमध्ये एकजना विदेश जान्छौं भनेको थिएँ । उहाँ अस्ट्रेलिया जानुहुन्छ भन्ने थाहा भएर त्यसो भनेको हुँ । मेरो विदेश पलायन हुने योजना छैन । जसरी पनि संघर्ष गरेर यही बस्छु ।

शंकरको प्रतिक्रियाः मिडियामा रुवाबासी गर्नु जरुरी छैन

जेरीको उक्त अन्तर्वार्तालाई लिएर शंकर क्षेत्रीले असन्तुष्टि प्रकट गरेका छन् । उनले नेपाल प्रेससँग प्रतिक्रिया दिँदै ‘जे हुनु भइसकेकाले मिडियामा रोएर बोल्न आवश्यक नरहेको’ बताए ।

सम्बन्धविच्छेदपछि आफूहरुको अदालतमा केही सहमतिहरु भएको गायक क्षेत्रीको भनाइ छ ।

उनी भन्छन्, ‘मिल्न धेरै कोसिस गरेको हो । तर, जति कोसिस गरे पनि नभएपछि के नै गर्न सकिन्छ र ? अदालतमा समझदारी भयो । बच्चाको लालनपालन, शिक्षा-दीक्षादेखि लिएर अंशसम्म दिने सबै मेरो भागमा परेको छ । बच्चाकोे उमेर सानो भएकाले आमासँग बस्नुपर्ने आदेश आयो ।’

उनले सत्यतथ्य नबुझी आफू र जेरीको बारेमा सुनेका भरमा समाचारहरु नलेखिदिनसमेत अनुरोध गरेका छन् ।

सम्बन्धविच्छेद गरेर निस्किसकेपछि मनमा के कुराहरु आए ? भन्ने प्रश्नमा उनले उत्तर दिए, ‘त्यस्तो केही छैन । मात्र यति भन्न चाहन्छु कि सम्बन्धविच्छेद भइसकेपछि पनि अनावश्यक कुराहरु मिडियामा रुँदै बोल्न जरुरी छैन ।

उहाँहरु कति नाटक गरेर बोलिरहनुभएको छ । मैले हेरिरहेको छु । आज पनि एउटा अन्तर्वार्ता दिनुभएको रहेछ । नहुने कुरा भइसक्यो । अब यो कुरामा डिस्कस गरेर केही फाइदा छैन ।’

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय