आइतबार , फागुण २०, २०८०

अशोक रुख- यदि कुनै व्यक्तिलाई रोगले घेरेको छ वा लामो समयदेखि अस्वस्थ छ भने उसले अशोक रुखको पूजा गर्नुपर्छ । यसको पूजा गर्नाले बन्धन र दु:ख हट्छ। पारिवारिक जीवनमा खुशी बढ्नेछ। कुनै विशेष मनोकामना पूरा गर्नका लागि अशोक रुखको पनि पूजा गर्नुपर्छ ।

 

केराको रुख– हिन्दू धर्ममा केरालाई भगवान विष्णुको वासस्थान मानिन्छ । साथै, यदि कुंडलीमा गुरु दोष छ भने, व्यक्तिलाई केराको रूखको पूजा गर्न भनिन्छ। केराको रुखको पूजा गर्नाले व्यक्तिको विवाहको सम्भावना छिट्टै बन्ने गर्छ । यति मात्र होइन, धार्मिक कार्यमा पनि यसको प्रयोग हुन्छ । सुख समृद्धिको लागि केराको रुखको पनि पूजा गर्नुपर्छ ।

 

रातो चन्दनको रूख- रातो चन्दन धेरै ज्योतिषीय उपचारमा प्रयोग गरिन्छ। यस्तो अवस्थामा यदि कुनै व्यक्तिको कुंडलीमा सूर्य सम्बन्धी ग्रह दोष छ भने त्यसलाई हटाउन रातो चन्दनको रूखको पूजा गर्नु उपयुक्त हुन्छ । रातो चन्दनको पूजा गर्नाले पदोन्नतिको योग पनि बन्ने गर्दछ ।

 

शमीको रुख- ज्योतिष शास्त्र अनुसार शमीको रुखमा भगवान शिवको वास हुन्छ । शनिदेवलाई शमीको रुख पनि अति प्रिय छ

 

। यस्तो अवस्थामा कुनै अदालती मुद्दामा सफलता प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ वा शत्रुहरूमाथि विजय प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने दशहराको अवसरमा विशेष पूजा गरिन्छ।

 

अनारको रूख- कुनै पनि यन्त्र बनाउन अनारको कलम चाहिन्छ। यसो गर्दा घरमा सकारात्मक उर्जा आउने बताइन्छ । यसका साथै यस यन्त्रमा धेरै औषधीय गुणहरू छन्।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय