आइतबार , बैसाख ९, २०८१

कठमाडौं । केही समयअघि मात्रै राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी गठन गरेर चर्चामा आएका टिभि पत्रकार रवि लामिछानेको विगतको आर्थिक गतिविधिलाई लिएर सार्वजनिक रुपमै प्रश्न उठाउन थालिएको छ ।

 

उनले टेलिभिजन कार्यक्रम प्रस्तोता हुँदा उठाएको रकम यसबेला आएर विवादमा परेको हो । असार ७ गते सो राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी घोषणा गर्दै उनले पार्टी आर्थिक अवस्थामा जर्जर आएकाले त्यो बदल्नका लागि राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी घोषणा गरेका जनाएका थिए ।

 

पार्टी घोषणा गर्दै उनले भनका थिए, ‘यो जर्जर संरचना परिवर्तनका लागि नयाँ राजनीतिक पार्टीबाट अघि बढ्छु, म यो देशलाई चाहिएको जस्तो दल बनाएर अघि बढ्छु, नयाँ दल बनाएर, नयाँ म्यान्डेट दिन तयार भएर आएको छु’, लामिछानेको घोषणा थियो ।

 

तर, दर्ताका लागि निर्वाचन आयोगमा दिएको निवेदनको टुंगो नलाग्दै उनको विगतको आर्थिक लेनदेनप्रति प्रश्न उठाइएको छ । उनी राजनीतिमा आउनुअघि ‘रवि लामिछाने फाउन्डेसन’ गठन गरेर नेतासँग नामक कार्यक्रम सञ्चालन गर्नका लागि रकम उठाएका थिए ।

 

 

उनी त्यस फाउन्डेसनका अध्यक्ष रहेको बताइएको छ । समाजिक सञ्जालमा आएर अहिले उनले उठाएको रकमको रसिद समेत सार्वनजनिक भएको छ ।

 

सो रसिदमा साढे ३१ लाख रकम उठाइएको उल्लेख छ । लमिछाने पार्टीका सभापति भएपछि अब निजि मानिस रहेनन् । पार्टीका सार्वजनिक भएका छन् ।

 

त्यसैले त्यसबेला उठाएको रकमको हिसाब समेत सार्वजनिक गर्नु उनका लागि फाइदाको विषय हुने छ । ‘सार्वजनिक व्यक्तिले पार्टीको अध्यक्ष हुँदा आफ्नो सम्पती विवरण सार्वजनिक नगर्ने हो भने उनले दिन खोजेको नयाँं बिहानीको आसा कति सान्दर्भिक हुन्छ ?’, भन्ने प्रश्नको विषय बनेको छ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय